Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

V spomin na mednarodno leto gozdov 2011 je Savinjsko gozdarsko društvo Nazarje podarilo občini Nazarje sadiko avtohtone drevesne vrste cemprin.

Cemprin je vrsta bora, ki raste v Alpah in v Karpatih. V Sloveniji je zelo redko, a še vedno avtohtone drevo. Največ se nahaja na območju zgornje gozdne meje. Osrednja rastišča so v Švici in Avstriji, zato ga imenujejo tudi švicarski bor.

Drevesa segajo v višino okoli 25 m in tudi višje, premer v prsni višini pa tudi do meter in pol. Uspeva v hladnem okolju, zato raste počasi in dobro prenaša mraz. Odlično se upira vetrovom.

Krošnja je pokončna, zlasti v mladosti lepe piramidaste oblike. Iglice so temno zelene sive barve, v šopu je skupaj pet iglic, kar je posebnost pri naših borih.

Cemprin je drevo gora, vetra in snega. Zato so gozdarji predlagali, da ga posadimo zraven naše planinske koče. Tako bo drevo raslo v svojem naravnem okolju, hkrati pa bodo obiskovalci Farbance lahko občudovali njegovo lepoto.