Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

Zadnjo soboto v avgustu smo izvedli eno od številnih tradicionalnih prireditev našega društva, KOLO PRIJATELJSTVA. Letošnje je bilo 9. po vrsti.

Iz središča Nazarij, torej izpred društvena pisarne, smo se po že preizkušeni trasi odpeljali kilometrom in dogodivščinam nasproti. Bilo nas je za ducat in pol, vseh generacij.

Prvi daljši postanek in krepkejšo osvežitev po malo bolj smelem vzponu smo si privoščili v Domu borcev na Dobrovljah. Nato smo vse do Doma planincev na Farbanci kolesarili v prijetni družbi, sproščenem vzdušju in prelestni naravi.

V domu nas je pričakala glavna kuharica odprave Zdenka z visoko usposobljeno ekipo, ki nam je v trenutku postregla z življenjsko pomembno tekočino po osebni izbiri, nato pa še s tečno malico.

Ko smo si privezali dušico in telo, smo ugotovili, da bo naslednje leto naša akcija že deseta po vrsti, torej bo morala biti nekaj posebnega.

Da je prireditev organiziral Oki, najbrž ni treba posebej poudarjati. Ali pa!