Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

Jutranji zbor vsakega izleta v neznano zaznamuje ugibanje udeležencev, kaj oziroma kje bo cilj izleta.

Tudi letos ni bilo nič drugače, 35 udeležencev je med čakanjem na prevozno sredstvo pred društveno pisarno živahno razpravljalo o tem.

V dobi interneta do informacij ni težko priti, posebej za internetne navdušence ne, tako je kar nekaj udeležencev vnaprej vedelo kod in kam nas bo peljala pot tistega lepega dne.

Odpravili smo se na 669 m visok hrib Žusem, na ogled stolpa ljubezni. Pot smo pričeli pri kmetiji Žurej in se čez Kurčev hrib povzpeli do razpotja, kjer smo se odločili za zelo zahtevno pot na vrh.

Pot je bila lepa in proti koncu opremljena tudi s klini in jeklenicami, kar ni pomenilo ovire za naše udeležence. Vodniki so poskrbeli, da smo vsi varno in uspešno priplezali do stolpa.

Po počitku in malici smo pot nadaljevali mimo kraja Žusem in se spustili v dolino, v Loko pri Žusmu, kjer nas je čakal avtobus. Odpeljal nas je do turistične kmetije na izdatno in zasluženo kosilo.

Bili smo v delu Slovenije, kamor nas redko popelje pot. Zadovoljni in malček utrujeni smo se proti večeru vrnili domov.