Vabimo vas na tretji planinski večer.
Irena Mrak bo pripovedovala o tem, kako je ŽIVETI ZA GORE.
Predavanje  bo v sredo, 18. januarja ob 18. uri v gostišču Grad Vrbovec v Nazarjah.

.

Irena Mrak je gornica, vrhunska alpinistka (andistka, himalajistka), geografinja, raziskovalka, znanstvenica, predavateljica in zavzeta naravovarstvenica.

Opravila je precej več kot 800 plezalnih vzponov (od tega 15 prvenstvenih) in se udeležila 24 alpinističnih odprav v Ande, Novo Zelandijo, Tjan Šan, Pamir, Hindukuš in Karakorum, od tega znaten del z znanstveno-raziskovalno vsebino.

Za alpinistične dosežke je bila večkrat nominirana za najboljšo slovensko alpinistko. Je aktivna članica številnih mednarodnih strokovnih in naravovarstvenih združenj ter načelnica KVGN pri PZS..

Aktivno se ukvarja s preučevanjem človekovih vplivov na okolje v gorah doma in še bolj v tujini. Raziskuje časovno dinamiko okoljskih sprememb. Uspešno prepleta znanstveno delo z alpinizmom.

Leta 2014 je na odpravi na Makalu, peto najvišjo goro na Zemlji, zbolela in za las ušla smrti.

Zanimive povezave:

Intervju Irena Mrak – Potnik.si