Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

GORE IN LJUDJE – tako je naslov letošnje razstave planinskih fotografij. Z njeno otvoritvijo smo obeležili MEDNARODNI DAN GORA in se pridružili festivalu BRATI GORE.

Na razpis je 13 avtorjev poslalo 50 fotografij. Tričlanska komisija je izbrala 30 najboljših, ki krasijo stene galerije in predavalnice v Muzeju Vrbovec. Na ogled bodo do srede marca naslednjega leta.

Komisija ugotavlja, da se kvaliteta fotografij vsako leto izboljšuje, to nas seveda zelo veseli. Kar 4 fotografije so prejele zlato priznanje in so razstavljene na glavni, zlati steni. Nosijo močno sporočilno moč o dejavnosti človeka v gorah. Veliko je bilo tudi srebrnih plaket.

Zahvaljujemo se Muzeju Vrbovec za prijateljsko sodelovanje in članom komisije za dobro opravljeno delo. Kakšna je tema novega razpisa, sedmega po vrsti, si lahko ogledate na podstrani odseka za varstvo gorske narave.

foto: Štefan Matjaž