Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2020

  Januar
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  Febuar
- Dobrča
  Marec
- Hleviška planina
  April
- Debela peč
- Otok Brač
  Maj
- Veliki Vrh-Mali Turn
- Srečanje planincev SMDO
  Junij
- Izlet za vse generacije
- Jerebica
  Julij
- Špik
  Avgust
- Visoki Kanin
  September
- Triglav (2 dni)
  Oktober
- Izlet v neznano
  November
- Ovčja gora
  December
- Martinova pot (Šmartno ob Paki)

Publikacije društva

GORE IN LJUDJE – tako je naslov letošnje razstave planinskih fotografij. Z njeno otvoritvijo smo obeležili MEDNARODNI DAN GORA in se pridružili festivalu BRATI GORE.

Na razpis je 13 avtorjev poslalo 50 fotografij. Tričlanska komisija je izbrala 30 najboljših, ki krasijo stene galerije in predavalnice v Muzeju Vrbovec. Na ogled bodo do srede marca naslednjega leta.

Komisija ugotavlja, da se kvaliteta fotografij vsako leto izboljšuje, to nas seveda zelo veseli. Kar 4 fotografije so prejele zlato priznanje in so razstavljene na glavni, zlati steni. Nosijo močno sporočilno moč o dejavnosti človeka v gorah. Veliko je bilo tudi srebrnih plaket.

Zahvaljujemo se Muzeju Vrbovec za prijateljsko sodelovanje in članom komisije za dobro opravljeno delo. Kakšna je tema novega razpisa, sedmega po vrsti, si lahko ogledate na podstrani odseka za varstvo gorske narave.

foto: Štefan Matjaž

Brez komentarjev.