Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  DECEMBER
- Kašna planina

Publikacije društva

Drago Kladnik: Po znanih in manj znanih prostranstvih Peruja
Sreda, 16. januar 2019 ob 18. uri v gostišču Grad ob sotočju.


Zaradi znamenitosti svetovnega formata, kakršni sta nekaj stoletij pozabljeno inkovsko mesto Machu Picchu in skrivnostne puščavske risbe v Nasci, je Peru večini vsaj malce znana dežela. Odlikujejo ga tudi slikoviti zasneženi vršaci andske gorske verige Kordiljere Blance in pragozdovi v povirju Amazonke.

V predavanju se bomo pobliže spoznali z življenjem sodobnih Perujcev, povečini mešancev med Indijanci in evropskimi priseljenci.

Pot po južni polovici države nas bo med drugim vodila v neznane predele, kot so Andamarca, dolina Sondondo in Pampachiri s še vedno številnimi kondorji.

Seveda se ne bomo ognili nekdanji inkovski prestolnici Cusco, Sveti dolini Inkov Urubamba, jezeru Titikaka, katerega vodna gladina je 15 metrov višje od Grossglocknerja, častilnici »duš« Sillustani, kanjonu Colca z brezštevilnimi terasami in tudi ne »belemu mestu« Arequipa.

Brez komentarjev.