Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

Ko smo pred meseci planirali izlete planinskega društva za letošnjo leto, se nam niti sanjalo ni, da bo v februarju prava pomladanska tura.

Pot nas je v prekrasnem sončem vremenu vodila iz kraja Sveta Trojica na Murovico (736 m) in preko Ciclja (817 m) do cerkvice Svetega Miklavža. Oba vrhova sta žal z gozdom poraščena in zato ne nudita lepih razgledov.

Smo pa bili toliko bolj navdušeni nad panoramo pri cerkvici. Cerkev je posvečena Sv. Miklavžu, ki velja za dobrotnika in zaščitnika brodarjev in čolnarjev. Od tam smo se podali do Planinskega doma na Uštah, kjer smo se okrepčali in odpočili.

Sledil je še vzpon na Pivkelj (880 m) in sestop mimo Slivne do geometričnega središča Slovenije – GEOSS, kjer smo zaključili naš izlet. Izleta se je udeležilo dvajset pohodnikov in upam, da so preživeli lep pohodni dan in spoznali zopet en nov delček naše lepe Slovenije.