Vreme

Iz stare galerije

menjava garderobe

Elektronska obvestila

Plan izletov 2020

  Januar
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  Febuar
- Dobrča
  Marec
- Hleviška planina
  April
- Debela peč
- Otok Brač
  Maj
- Veliki Vrh-Mali Turn
- Srečanje planincev SMDO
  Junij
- Izlet za vse generacije
- Jerebica
  Julij
- Špik
  Avgust
- Visoki Kanin
  September
- Triglav (2 dni)
  Oktober
- Izlet v neznano
  November
- Ovčja gora
  December
- Martinova pot (Šmartno ob Paki)

Publikacije društva

Ko smo pred meseci planirali izlete planinskega društva za letošnjo leto, se nam niti sanjalo ni, da bo v februarju prava pomladanska tura.

Pot nas je v prekrasnem sončem vremenu vodila iz kraja Sveta Trojica na Murovico (736 m) in preko Ciclja (817 m) do cerkvice Svetega Miklavža. Oba vrhova sta žal z gozdom poraščena in zato ne nudita lepih razgledov.

Smo pa bili toliko bolj navdušeni nad panoramo pri cerkvici. Cerkev je posvečena Sv. Miklavžu, ki velja za dobrotnika in zaščitnika brodarjev in čolnarjev. Od tam smo se podali do Planinskega doma na Uštah, kjer smo se okrepčali in odpočili.

Sledil je še vzpon na Pivkelj (880 m) in sestop mimo Slivne do geometričnega središča Slovenije – GEOSS, kjer smo zaključili naš izlet. Izleta se je udeležilo dvajset pohodnikov in upam, da so preživeli lep pohodni dan in spoznali zopet en nov delček naše lepe Slovenije.

Brez komentarjev.