Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

Ko smo pred meseci planirali izlete planinskega društva za letošnjo leto, se nam niti sanjalo ni, da bo v februarju prava pomladanska tura.

Pot nas je v prekrasnem sončem vremenu vodila iz kraja Sveta Trojica na Murovico (736 m) in preko Ciclja (817 m) do cerkvice Svetega Miklavža. Oba vrhova sta žal z gozdom poraščena in zato ne nudita lepih razgledov.

Smo pa bili toliko bolj navdušeni nad panoramo pri cerkvici. Cerkev je posvečena Sv. Miklavžu, ki velja za dobrotnika in zaščitnika brodarjev in čolnarjev. Od tam smo se podali do Planinskega doma na Uštah, kjer smo se okrepčali in odpočili.

Sledil je še vzpon na Pivkelj (880 m) in sestop mimo Slivne do geometričnega središča Slovenije – GEOSS, kjer smo zaključili naš izlet. Izleta se je udeležilo dvajset pohodnikov in upam, da so preživeli lep pohodni dan in spoznali zopet en nov delček naše lepe Slovenije.

Brez komentarjev.