Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Sobota, 23. marec 2019, ob 5. uri.
Zbrali se bomo na parkirišču pred trgovino Spar Nazarje.

Kolovrat se dviga nad desnim bregom Soče med Kobaridom in Tolminom ter se na drugi strani spušča proti Benečiji in je eden od najbolj razglednih grebenov pri nas: pogled nam seže do naših vršacev Kaninskega in Krnskega pogorja, Banjške planote vse do Sveta gore, na drugo stran pa čez Furlanijo vse do jadranskega morja.

Pot bomo pričeli v Solarjih, ki je izhodišče za vrh Na gradu, si spotoma ogledali muzej na prostem in nadaljeval v obratni smeri prihoda proti ostalim vrhovom Ježa, Globoščak in Čičer, morda še kaj zraven če bo nam to dopuščal čas.

Planinskih postojank na poti ne bo, ampak se bomo morali zadovoljiti z malico iz nahrbtnika.

ZAHTEVNOST: nezahtevna kopna tura
ČAS HOJE: 5 ur
PREDVIDEN POVRATEK: v večernih urah
OPREMA: primerna planinska obutev, palice, primerna oblačila …
HRANA: iz nahrbtnika ali topel obrok ob koncu ture.
VODNIKA: Marjan Ostruh, Bojan Golob in lokalni PV.

Prijave in informacije do četrtka, 21. marca 2019, oziroma do zasedbe avtobusa na tel. 041 793 683 – Marjan ali marjan.ostruh@siol.net

Brez komentarjev.