Plan izletov 2020

November
- Ovčja gora
  December
- Martinova pot (Šmartno ob Paki)

Publikacije društva

V soboto, 5.10.2019, smo se člani PD Nazarje odpravili na izlet v neznano. Tokrat smo obiskali prelepo Gorenjsko. Obiskali smo korita Mostnice in dolino Voje.

Dolina Voje se nahaja v Triglavskem narodnem parku nad Bohinjskim jezerom. Začenja se v zatrepu pod visokimi in strmimi pobočji Tosca in pokljuških planin ter se konča pri naselju Stara Fužina.

Pot smo začeli na parkirišču v Stari Fužini in se podali preko Hudičevega mostu v Korita Mostnice. Med potjo smo opazovali kako gorski potok Mostnica reže svojo pot iz gora in na ogled postavlja svojo ustvarjalnost. Občudovali smo tolmune in slapove, še zlasti zanimiva je skala, ki so jo poimenovali Slonček.

Iz Korit Mostnice smo nadaljevali po dolini Voje do slapu Voje. Sledil je počitek, da smo se naužili jesenskih sončnih žarkov. Vrnili smo se po krožni poti na izhodišče v Stari Fužini.