Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

V soboto, 5.10.2019, smo se člani PD Nazarje odpravili na izlet v neznano. Tokrat smo obiskali prelepo Gorenjsko. Obiskali smo korita Mostnice in dolino Voje.

Dolina Voje se nahaja v Triglavskem narodnem parku nad Bohinjskim jezerom. Začenja se pri naselju Stara Fužina in končuje v zatrepu pod visokimi in strmimi pobočji Tosca in pokljuških planin.

Pot smo začeli na parkirišču v Stari Fužini in se podali preko Hudičevega mostu v Korita Mostnice. Med potjo smo opazovali kako gorski potok Mostnica reže svojo pot iz gora in na ogled postavlja svojo ustvarjalnost. Opazovali smo tolmune in slapove, še zlasti zanimiva je skala, ki so jo poimenovali Slonček.

Iz Korit Mostnice smo nadaljevali po dolini Voje do slapu Voje. Sledil je počitek kjer smo se naužili jesenskih sončnih žarkov. Vrnili smo se po krožni poti na izhodišče v Stari Fužini.