Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Vabimo vas, da se nam pridružite na izletu na Donačko goro, ki bo v ponedeljek, 18. aprila 2022. Odhod bo ob 7. uri izpred društvene pisarne (parkirišče Izoles).


Donačka gora (882 m) je svoje ime dobila po cerkvi sv. Donata. Cerkev je bila prvotno zgrajena na drugem mestu, po nesreči z neurjem, ko je leta 1740 v njo treščila strela, so jo zgradili na današnjem mestu. Starejše ime Donačke gore je Rogaška gora. Donačka gora spada v najvzhodnejši del Karavank na Slovenskem. Zanjo je značilen oster greben, ki poteka v smeri vhod- zahod.

Na Donačko vodi več dobro markiranih poti. Naše izhodišče bo v Žetalah, šli bomo po poti Jožeta Žetalskega. Večinoma je pot lahka, le zadnji del pod vrhom se strmo vzpne, krajši odsek je zavarovan z varovali. Sestopili bomo v smeri Rudijevega doma in nato v vas Sv. Jurij, kjer nas bo čakal avtobus.

ODHOD: ob 7. uri izpred društvene pisarne (parkirišče Izoles)

ZAHTEVNOST: delno zahtevna pot

ČAS HOJE:  5 ur zmerne hoje

OPREMA: vremenu primerna planinska obutev in oblačila, planinska izkaznica, palice

HRANA: iz nahrbtnika ali topel obrok v koči Rudijev dom pod Donačko goro

PRIJAVE: do četrtka, 14. 4. 2022, oziroma do zapolnitve mest v avtobusu

Kontakt:  051 417 740 VERA

Udeležence izleta PD Nazarje prosimo, da upoštevate aktualne ukrepe in navodila NIJZ.

Udeleženci upoštevajo navodila planinskih vodnikov in hodijo na lastno odgovornost.

VABLJENI, DA SKUPAJ UŽIVAMO NA VELIKONOČNI PONEDELJEK

Brez komentarjev.