Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

V soboto, 10. 9. 2022, se nas je na 2224 m visoki Kalški greben podalo 15 udeležencev. Izhodišče je bila zgornja postaja kabinske žičnice Krvavec.

Sledil je vzpon proti domu na Krvavcu, mimo vrha Krvavec ter naprej do sedla Razor vse do Velikega Zvoha. Prečili smo greben Ježa, se povzpeli do Vrh Korena in se spustili do Škrbine.

Čakal nas je le še vzpon do Kalškega grebena, od koder smo imeli lep razgled na osrednje Grintovce ter vrhove nad dolinama Kamniške Bistrice in Kokre. Ljubljanska kotlina je bila v megli, lep razgled pa nam je bil omogočen tudi preko Gorenjske, vse do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

Nazaj smo sestopili po isti poti do Škrbine ter nadaljevali proti planini Dolga njiva. Čakal nas je le še zadnji vzpon do smučišča pod Velikemu Zvohu ter spust ob robu do Kekca, kjer smo se lahko okrepčali in osvežili z okusnimi dobrotami.

Hvala udeležencem za upoštevanje navodil, dobro voljo in vzdušje na izletu.

Brez komentarjev.