Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Zaradi spremenljivega spomladanskega vremena so se mladi planinci namesto na Menino planino v soboto, 13. maja 2017 odpravili na Goro Oljko.

V jutranjih urah se je 29 učencev, željnih spoznavanja narave pod vodstvom planinskih vodnic Verice in Lucije ter v spremstvu mentoric planinske vzgoje Manice in Martine odpravilo na pohod iz Podgore do planinskega doma na  Gori Oljki.

Uživali so ob pogledu na cvetoče travnike in ozelenele bukove gozdpve. Ob številnih postankih so skoraj spočiti prišli na vrh. Na vrhu so v prijetnem vzdušju preživeli dve zanimivi uri. Ogledali so si notranjost cerkve in kapelo pod cerkvijo, malo so poležavali na soncu, veliko so se podili za cerkvenim obzidjem in čas počitka je minil, kot bi mignil. Skoraj bi pozabili malicati, no poudarek je na skoraj …

Zadovoljni so se vrnili v dolino in se z dvema kombijema odpeljali domov. Ob prihodu domov se je iz oblakov ulilo kot iz škafa. Tako so odnesli suho kožo, vendar jim tudi dež ne bi pokvaril prijetnega druženja.

Menina nas še čaka.

Zapisala Martina Zakrajšek

Brez komentarjev.