V soboto, 15. julija 2017 se je pohoda na Grintovec udeležilo devet najbolj vztrajnih članic in članov našega društva.
Z osebnimi avtomobili smo se pripeljali do parkirišča pri tovorni žičnici, kjer smo začeli naš pohod. Po markirani poti smo se podali v smeri Kokrskega sedla. Pri Cojzovi koči smo imeli krajši postanek za osvežitev in okrepčilo. Nato smo se vztrajno vzpenjali vse do vrha Grintovca. Na vrhu smo imeli kljub pretežno oblačnemu vremenu lepe razglede po bližnji in daljni okolici, le malo nam je ponagajal močan veter.
Sledil je spust po isti poti nazaj do Cojzove koče, kjer smo si privoščili daljši postanek za okrepčilo in osvežitev. Vračali smo se proti izhodišču do parkirišča pri tovorni žičnici.
Naredili smo več kot 3300 m višinske razlike, čas čiste hoje je znašal 8 ur. Pot je bila kar naporna, zato čestitke vsem udeležencem, da so »zdržali«.


