Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2020

  Januar
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  Febuar
- Dobrča
  Marec
- Hleviška planina
  April
- Debela peč
- Otok Brač
  Maj
- Veliki Vrh-Mali Turn
- Srečanje planincev SMDO
  Junij
- Izlet za vse generacije
- Jerebica
  Julij
- Špik
  Avgust
- Visoki Kanin
  September
- Triglav (2 dni)
  Oktober
- Izlet v neznano
  November
- Ovčja gora
  December
- Martinova pot (Šmartno ob Paki)

Publikacije društva

Akcija, se bo odvijala, 22. in 23. septembra 2018, po 10 planinskih kočah

Loči nas še nekaj dni, ko bo na kočah strežba nekoliko drugačna, potekala bo animacija in spoznavanje Slovenskega znakovnega jezika. V soboto 22. septembra 2018 bo ob 10:30 uri uradna otvoritev akcije na vseh 10 kočah.

Odbor Planinstvo za invalide/osebe s posebnimi potrebami (Pin/OPP), ki deluje pod Planinsko zvezo Slovenije, v celoti podpira idejo, da omogoči gluhim in tudi naglušnim ter ostalim prostovoljcem priložnost, da strežejo, animirajo programe v hribih in gora.

Vabimo vas, da ste del naše akcije in se nam pridružite na kočah iz seznama.

10 planinskih koč Dostopnost
Planinski dom na Boču peš, kolo, avto
Planinski dom dr. Franca Goloba na Čemšeniški planini peš, kolo
Planinski dom pri Gospodični peš, kolo, avto
Kamniška koča na Kamniškem sedlu peš
Koča na Planini nad Vrhniko peš, kolo, avto
Ruška koča na Arehu peš, kolo, avto
Tumova koča na Slavniku peš, kolo
Dom v Tamarju peš, kolo
Planinski dom na Uštah peš, kolo, avto
Planinski dom na Zelenici peš, kolo

Povod k ideji projekta je inkluzija vseh ne glede na invalidnost/OPP ali ne-invalidnost, še posebej gluhih in naglušnih. »Biti inkluziven« je slogan, ki bo gluhim in naglušnim ter ostalim dal priložnost, da se preizkusijo v strežbi in animaciji v njim dostopnem svetu – hribih in gora. Predstavljeni bodo primeri inkluzije s sodelovanjem ter vzpostavljanjem večjezične komunikacije. Spodbujamo k povezovanju in vključevanju v družbeno korist, kakor ozaveščanju zmožnosti vseh prostovoljcev.

Prav tako boste deležni spoznavanja slovenskega znakovnega jezika in življenja gluhih in naglušnih.

Vabimo vas, da nas obiščete na enih izmed 10 koč in se udeležite akcije, ki je namenjena nam vsem. Veseli bomo vašega obiska, vaših domačih, prijateljev, sodelavcev …

Klikni na sliki za povečavo

Brez komentarjev.