Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

PD Nazarje se bo tudi letos udeležilo festivala Alpske konvencije BRATI GORE.
S tem bomo obeležili MEDNARODNI DAN GORA – 11. december.
Sodelovali bomo z dvema dogodkoma.

V ponedeljek, 10. decembra bomo ob 18:00 v veliki dvorani Doma kulture Nazarje skupaj z Osrednjo knjižnico Mozirje gostili vrhunskega alpinista in organizatorja festivala gorniškega filma Silva Kara. Predstavil nam bo svojo knjigo ALPINIST. Vstop je prost.
Povezavo na vabilo knjižnice na njihovi spletni strani.

V torek, 11. decembra, ko obeležujemo svetovni (mednarodni) dan gora, bomo ob 18:18 v Muzeju Vrbovec otvorili tradicionalno fotografsko razstavo članov našega društva.
Naslov razstave je GORE IN LJUDJE.

vab-foto-razst-2018-h

Letošnja tema mednarodnega dneva gora je GORE SO POMEMBNE MountainsMatter.
Slovenija je gorata država in gore pomembno vplivajo na naše življenje, saj v njih izvira večina naših rek, vplivajo na vreme, erozijo, promet, gospodarstvo, zlasti turizem ter so vir gorniških doživetij.
Zato je naša skrb, da jih varujemo in ohranjamo.

K poznavanju gora prispeva tudi festival Alpske konvencije BRATI GORE.
PD Nazarje se ga udeležuje že od samega začetka, leta 2015, na kar smo lahko upravičeno ponosni.