Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Pohod bo v nedeljo, 19. junija 2022, ob 6. uri. Zbrali se bomo na parkirišču pred društvenimi prostori.

Veliki vrh in Kladivo sta dvatisočaka v zahodnem delu grebena Košuta, ki sodi v območje Karavank. Vrhova nam ponujata lep razgled na osrednje Karavanke, Kamniško Savinjske Alpe, del Julijskih Alp in na del Dravske doline v Avstriji.

Od kmetije Matizovec po markirana pot, ki poteka po kolovozih in gozdnih poteh do Doma na Kofcah. Po kratkem oddihu nadaljujemo proti Velikemu vrhu. Z Velikega vrha nas bo pot vodila proti Kladivu, ki poteka po južnem pobočju grebena. Po osvojenem vrhu se spustimo do planine Šija in doma na Kofcah. Sledi nekoliko daljši počitek in sestop do izhodišča.

ZAHTEVNOST: lahka, mestoma zahtevna planinska pot
ČAS HOJE: 7–8 ur
PREDVIDEN POVRATEK: v poznih popoldanskih urah
OPREMA: primerna planinska obutev, palice, primerna oblačila
HRANA: iz nahrbtnika ali topel obrok na planinski koči

Prijave in informacije do četrtka, 17. junija 2022, oziroma do zasedbe avtobusa na tel. 041 793 683 – Marjan.

Planinski pozdrav!

Brez komentarjev.