Dvodnevni pohod na Veliko Špičje. Le kdo od planincev ni slišal zanj? In ne poznam nikogar, ki nima želje prehoditi ga vsaj enkrat.

Prehodili bomo njegov cel greben – od Velikega Špičja (2398 m) pa po vmesnih prepadnih grebenih do Malega Špičja (2312 m) in Zadnje Lope (2115 m) – od koder se potem spustimo do Zasavske koče na Prehodavcih (2071 m).

Užitkarska pot, z noro lepimi razgledi prav na vse strani, saj hodimo tudi do 35 metrov višje, kot je visok najvišji vrh v nasproti ležečem grebenu Tičarice in Velike Zelnarice. Praktično skoraj vse gore v okolici imamo kot na dlani. Pot toplo priporočam vsem, ki ste vajeni zahtevnih poti v naših gorah.

Kdaj: v nedeljo, 14. in 15. avgusta 2022, ob 7. uri izpred društvene pisarne v Nazarjah (parkirišče Izoles)
Prenočišče: koča pri Sedmerih jezerih
Zahtevnost: kondicijsko zahtevna, označena, planinska pot
Čas hoje: prvi dan 6 ur, drugi dan od 10 do 11 ur
Vrnitev: v ponedeljek v zgodnjih večernih urah
Hrana: iz nahrbtnika ali na kočah, ki jih bo na poti kar nekaj
Prijave: do zapolnitve mest v avtobusu
Kontakt in dodatna pojasnila: Miran – 041 927 898

Udeležence izleta PD Nazarje prosimo, da upoštevajo aktualne ukrepe in navodila NIJZ. Udeleženci upoštevajo navodila planinskih vodnikov in hodijo na lastno odgovornost.