Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Pot na Rinke smo zaradi slabega vremena prestavili s sobote, 22. julija,  na naslednji dan, torej nedeljo, 23. julija.


Prijavljenih je bilo samo pet pohodnikov, zato smo se do izhodišča pod slapom Rinka pripeljali z enim osebnim avtomobilom. Pot nas je vodila preko Okrešlja proti Savinjskemu sedlu, kjer smo  pri kažipotu za Križ zavili levo in vstopili v steno polno klinov in jeklenic.

Vrh Koroške Rinke ali Križa (2433 m), smo dosegli po dobrih štirih urah vzpenjanja. Dobršen del poti smo bili v senci in hladu, na vrhu nas je prijetno grelo sonce. Okrepčali smo se, noge so bile dokaj lahke in dejstvo, da smo bili majhna ekipa, je botrovalo odločitvi, da si pot še malo podaljšamo. S Križa smo se spustili ter nato usmerili levo in povzpeli na Štajersko Rinko, nato še na Tursko goro ter preko Kotličev na Kamniško sedlo. Tam smo si privoščili zasluženo pivo in se nato spustili na Okrešelj ter v dolino.

Opravili smo lepo krožno turo z 9-imi urami čiste hoje in 2.477 višinskimi metri.

Brez komentarjev.