Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Do Košutice (1968 m) vodi več markiranih poti. Naše izhodišče bo Vranček (950 m), od koder bomo nadaljevali po gozdni cesti in kolovozu, ki nas pripelje s severnih pobočij Košute na njena južna pobočja.

Naprej nas pot vodi proti planini Korošica, kjer se nam odpre lep razgled. Od pastirske koče bomo šli naprej proti severu v smeri Košutice, se obrnili v levo in prečili zahodna pobočja Košutice. Prišli bomo do mejnega grebena in nadaljevali proti vrhu, kjer pa pot postane strma. Sledi še malo vzpona skozi kratko strmo grapo nazaj na greben in naprej do vrha, kjer se bomo osvežili in okrepčali.

Sestop in spust nazaj je planiran delno po isti poti, vse do mesta, kjer se nam priključi pot od koče na Ljubelju. Sledili bomo oznakam za kočo na Ljubelju, kjer nam bodo na določenem mestu v pomoč tudi lestev in varovala. Od koče na Ljubelju sledi le še kratek spust do parkirišča, kjer nas bo čakal avtobus.

Odhod: v soboto, 18. novembra 2023, ob 5. uri izpred društvene pisarne (parkirišče Izoles)
Zahtevnost: Delno zahtevna označena pot, višinska razlika po poti 1000 m
Čas hoje: 5 do 5,5 ur (brez postankov za osvežitev in okrepčilo)
Vrnitev: V poznih popoldanskih urah
Oprema: Vremenu in razmeram primerna planinska obutev in oblačila, palice, planinska izkaznica, osebni dokument
Hrana: Iz nahrbtnika, možnost toplega obroka na koči na Ljubelju
Pijača:
Iz nahrbtnika, možnost pijače na koči na Ljubelju
Prijave: Do četrtka, 16. 11. 2023, oziroma do zasedenosti
Kontakt: Bojan – 031 393 483

Udeležence izleta PD Nazarje prosimo, da upoštevate aktualne ukrepe in navodila NIJZ.
Udeleženci upoštevajo navodila planinskih vodnikov in hodijo na lastno odgovornost.

Vabljeni!

Brez komentarjev.