Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Å e malo pa bomo na cilju

V soboto, 7. oktobra, smo se člani PD podali v neznano. Izleta se nas je udeležilo 48 planincev vseh generacij.

Pot nas je vodila preko Gorenjske čez prelaz Predel v dolino Soče. Pot smo začeli tik pod njenim izvirom. Ob poti smo si lahko ogledali informacijske table, ki predstavljajo zgodovino, kulturno in tehnično dediščino doline, naravne znamenitosti z značilnim rastlinstvom in živalstvom ter geološke posebnosti in gozdarstvo.

Na poti smo se ustavili pri spomeniku, ki je posvečen dr. Juliusu Kugyu. Postavljen je na izjemni razgledni točki proti Zadnji Trenti in Jalovcu. Od tam smo se spustili v korita Mlinarice, ki so naravna znamenitost Triglavskega narodnega parka.

Nadaljevali smo ob desnem bregu reke Soče, kjer smo lahko opazovali njene lepote. Našo pot smo zaključili pri Informacijskem središču Triglavskega narodnega parka v vasi Trenta, kjer smo si ogledali predstavitev Triglavskega narodnega parka ter Trentarskega muzeja s prikazom kulturne dediščine doline ter ogledom rekonstruckije planin in načina pašniškega življenja.

Hvala udeležencem za upoštevanje navodil, dobro voljo ter odlično vzdušje na izletu.

Brez komentarjev.